ENKOMP Bielsko-Biała to serwis komputerów i laptopów, wykonanie stron i sklepów internetowych, obsługa informatyczna firm, reklama w internecie, monitoring cctv.

naprawa laptopa Bielsko

Serwis komputerowy
i naprawa laptopów
oddziały w miastach

Bielsko-Biała, Żywiec, Cieszyn

tel. 604 667 986

Kozy, Bujaków, Wilamowice

tel. 604 667 986

Czechowice-Dziedzice, Ligota

tel. 604 667 986

Kęty, Andrychów, Porąbka

tel. 500 734 604

« powrót

Przeczytaj artykuł

Zainstaluj Microsoft Windows 8

Najnowszy system operacyjny firmy z Redmond Microsoft Windows 8 to kolejny krok w kierunku użyteczności, zwiększenia szybkości pracy i zadowolenia klienta. Opinie na temat produktów firmy Microsoft są różne, jednak mozemy mówić co chcemy, ale jest to niekwestionowany numer jeden na rynku systemów operacyjnych. Jeśli mamy już zakupioną oryginalną wersję najnowszego systemu operacyjnego Windows 8 mozemy przystapić do działania.

strony intenretowe bielsko Mając już w ręku płytę instalacyjna Microsoft Windows 8 przystąpmy jej uruchomienia. W pierwszej kolejności należy upewnić się, czy asz komputer uruchamia się w pierwszej kolejności z płyty CD/DVD. Wkładamy płytę instalacyjną do napędu i sprawdzamy czy wyświetla się napis informujący o naciśnięciu dowolnego przycisku, aby uruchomić instalator. Jeśli taka informacja nie wyświetla się należy wejść do ustawień BIOS i tam zmienic kolejność bootowania, tak aby napęd CD/DVD był pierwszy lub kliknać odpowieni klawisz podczas startu komputera, gdzie możemy wybrac kolejność bootowania.

Widząc komunikat o wciśnieciu dowolnego klawisza oczywiście wciskamy go i czekamy, aż pojawi się pierwsze okno wymagające naszej interwencji.

windows 8 wybór języka windows 8 zainstaluj
1. Pierwsze okno pozwala nam na wygór języka sytemu operacyjnego.
Oczywiście zakładamy, że w naszym przypadku będzie to zawsze język polski i taki też wybieram, klikając po prostu dalej.
2. Kolejne okno to potwierdzenie instalacji systemu operacyjnego.
Czyli kliknijmy Zainstaluj teraz.
windows 8 klucz produktu windows 8 warunki licencji
3. Następny krok to podanie klucza produktu, któy został dostarczony razem z pudełkiem i płytą DVD. Należy go poprawnie przepisać i kliknać dalej. 4. Po poprawnym podaniu klucza naszym oczom ukazuje się licencja produktu i warunki korzystania, któe musimy zaakceptować jako użytkownicy systemu operacyjnego.
windows 8 rodzaj instalacji windows 8 wybór dysku
5. Okno wyboru rodzaju instalacji odnosi się do tego czy posiadamy już zainstalowaną wcześniejszą wersję systemu Windows np.: Vista lub 7. My wybieramy nową instalację czyli dolną opcję. 6. Wybierzmy dysk twardy, na którym zostanie zainstalowany system operacyjny. Opcje zaawansowane pozwolą nam na sformatowanie go i utworzenie kilku partycji.
windows 8 proces instalacji windows 8 wybór kolorów
7. Wreszcie przechodzimy do procesu instalacji systemu na dysku twardym. Wystarczy poczekać kilka minut, aż przekopiują się pliki. 8. Wybory, których musimy dokonać po skopiowaniu plików to personalizacja systemu, czyli dobranie pasującego nam koloru tła, nazwy komputera, łączenie się z siecią bezprzewodową.
windows 8 nazwy użytkowników Gratulujemy, dotarli Państwo do końca isntalacji systemu Windows 8. Właśnie w tym momencie powinien wyświetlić się przed oczami nowy wygląd pasku Start, który tym razem zajmuje cały ekran. Są to charakterystyczne kolorowe przyciski. Jeśli chcą Państwo zobaczyć dobrze znany pulpit systemu wystarczy wybrać jeden z nich.

System operacyjny Windows 8 jest prosty w użytkowaniu, a co najważniejsze bardzo wydajny. Jest to szczególnie zauważalne podczas ładowania się systemu przy starcie komputera. Można powiedzieć, że łąduje się on w mgnieniu oka. Na pewno praca na nim przyspoży wiele radości.
9. Podajemy nazwę i hasło użytkownmika.
Pamiętajmy, aby hasło było mocne i aby go nie zgubić.

autor: www.enkomp.pl