ENKOMP Bielsko-Biała to serwis komputerów i laptopów, wykonanie stron i sklepów internetowych, obsługa informatyczna firm, reklama w internecie, monitoring cctv.

naprawa laptopa Bielsko

Serwis komputerowy
i naprawa laptopów
oddziały w miastach

Bielsko-Biała, Żywiec, Cieszyn

tel. 604 667 986

Kozy, Bujaków, Wilamowice

tel. 604 667 986

Czechowice-Dziedzice, Ligota

tel. 604 667 986

Kęty, Andrychów, Porąbka

tel. 500 734 604

« powrót

Filmy wideo. Demonstracje, porady, informacje, ciekawostki.

Demonstracja maszyny BGA Seamark ZM-5860N

Demonstracja maszyny BGA Seamark ZM-R5860N służącej do lutowania układów elektronicznych, w szczególności chipsetów typu BGA. Zapraszamy do sprawdzenia filmu prezentujacego zaplecze sprzętowe firmy Enkomp. Maszyne jest wykorzystywana przy naprawach laptopów, w których usterka polega na uszkodzeniu spoiwa lutowniczego pomiędzy chipsetem BGA,a a płytą główną. Przed dokonaniem naprawy uszkodzenie jest diagnozowane, gdyż podobne objawy mogą występować również w przypadku, gdy konieczna jest wymiana chipsetu, a wymiana kulek BGA może okazać się tylko doraźną naprawą.

Co zrobić gdy komputer się nie załącza i wyświetla tylko czarny ekran?

Jeżeli Twój laptop po włączeniu nie wyświetla obrazu, tylko czarny ekran sugerujemy w pierwszej kolejności sprawdzenie pamięci RAM. Można to zrobić w bardzo łatwy sposób przedstawiony na filmie, gdzie pokazano jak wymienić pamięć RAM. Podczas wymiany pamięci RAM należy odłączyć wszystkie źródłą zasilania laptopa oraz wyjąć baterię. Nie ponosimy odpowiedzialności za szkody powstałe podczas wykonywania czynności przedstawionych na filmie wideo, dlatego prosmy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Demonstracja spektrometru rentgenowskiego Olympus

Spektrometr rentgenowski to przyrząd pozwalający na zbadanie zawartości pierwiastków we wskazanym przedmiocie. W naszym serwisie laptopów posiadamy ręczny spektrometr firmy Olympus, który służy nam do określania zawartości chemicznej podzespołów elektronicznych i wyealiminowania elementów wadliwych oraz zaklasyfikowania części zamiennych stosowanych w naprawach laptopów naszych klientów.